Cu Arlauskis in poarta, Galca a mai suferit o umilinta. Las Palmas a invins-o pe Espanyol cu 4-0

las-palmas-espanyolVineri seara, Espanyol a suferit o noua umilinta, dupa ce a pierdut cu 4-0 in Insulele Canare, in fata lui Las Palmas, in primul joc al etapei a 35-a din La Liga. El Zhar (45), Jonathan Viera (49), Pedro Bigas (56) si Mubarak Wakaso (75) au punctat pentru ”galbeni”.

In poarta lui Espanyol, la acest meci, s-a aflat din nou Giedrius Arlauskis, cel care nu mai aparase de la partidele cu Real Madrid (0-6) si Real Sociedad (0-5). In ultima, lituanianul a fost chiar inlocuit la pauza, atunci cand bascii conduceau doar cu 2-0. In total, fostul portar al Unirii Urziceni si al Stelei, a incasat, in cele doua meciuri si jumatate in care a aparat la Espanyol, 12 goluri.

Cand adversarul da gol de fiecare data cand are o ocazie, nu mai e nimic de zis. Jucatorii au cazut atunci cand au vazut ca rivalii dau gol la fiecare sut.

Sunt convis de data asta, echipa nu e moarta. Ne ridicam si mergem inainte si daca vom juca precum in prima repriza, putem sa o invingem pe Sevilla”, a spus Galca, dupa meci.

In ultimele trei runde, Espanyol va juca cu Sevilla (acasa), cu Barcelona (deplasare) si Eibar (acasa). Cu un meci in plus fata de celelalte echipe, catalanii au cinci puncte peste linia retrogradarii.