EXCLUSIV / Mugur Bolohan, nemultumit dupa remiza de la Bacau: „Nu s-a jucat fotbal pe acel teren (…)”. Portarul Marinescu a suferit o fractura la antebrat si e out pana la finalul sezonului”

bacau-clinceni-ploaieTehnicianul Academicii Clinceni, Mugur Bolohan, a vorbit despre remiza obtinuta pe terenul de la Bacau, 2-2. Antrenorul ilfovenilor s-a aratat nemultumit de scor, pentru ca echipa sa a condus cu 2-0 pana in minutul 75, plus ca pentru finalul acestui sezon nu va mai putea conta pe portarul Marinescu, care a suferit o fractura la antrebrat.

Din pacate, portarul nostru, Marinescu, a suferit o fractura la antebrat si are mana in ghips. Terenul a fost sub orice critica, numai fotbal nu se poate numi ceea ce am jucat. Pe langa asta, rezultatul ma nemultumeste, petru ca am condus cu 2-0 pana dupa minutul 70.

Suntem intr-o perioada de evaluare, in care si conducerea reorganizeaza din mers clubul. Nu am obiectiv imediat promovarea. Trebuie sa evaluez bine lotul, trebuie sa creez omogenitate pentru ca in sezonul viitor sa atacam serios promovarea.

Dupa mine, o serie cred ca ar fi foarte bine, vrem sa ne luptam si cu echipele din Vest. Cred ca 22 de echipe intr-o serie ar face ca acest campionat sa fie mult mai disputat.”, a declarat Bolohan, la „Trafic sport”.