Stelistii s-au gandit mai bine si cred ca inca mai au sanse la titlu: „Avem de recuperat sase puncte si vom lupta pentru asta”

reghe-arena-nationalaLaurentiu Reghecampf a vorbit marti dimineata, intr-o conferinta de presa, despre meciul de miercuri cu Dinamo, in manca retur a semifinalelor Cupei Romaniei. In tur, in „Stefan cel Mare”, cele doua mari rivale au remizat fara gol marcat.

Nu putem uita asa repede meciul cu Astra, este normal sa fie asa pentru ca daca invingeam ajungeam pe primul loc si puteam castiga campionatul. Aveam o optiune serioasa pentru a se intampla asta. Acum, eu cred ca inca nu s-a terminat totul, avem de recuperat sase puncte, o sa fie foarte greu, dar mergem inainte!

Acum ne gandim la meciul cu Dinamo, n-am castigat pana acum in fata lor, incecam sa o facem maine seara. E clar ca echipa care o sa fie mai pregatita o sa castige meciul de maine seara. Revenind un pic la meciul cu Astra eu cred totusi ca am avut doua, trei sanse foarte mari in prima repriza si din pacate le-am mai facut cadou un penalty chiar inainte de pauza. Daca dupa primele 45 de minute intram la vestiare cu 0-0, altul era rezultatul in partida de la Giurgiu„, a spus Reghecampf.

Jucatorii sunt mult mai preocupati de ce se intampla acum la echipa si nu am timp sa-i intreb ce cred de declaratiile patronului! Jucatorii vor sa castige campionatul, vor sa ajunga in cupele europene, sa fie convocati la echipa nationala.

Normal ca vor sa se castige cele doua cupe, Cupa Romaniei si Cupa Ligii, dar pana atunci ne asteapta un meci foarte greu cu Dinamo pe care trebuie sa-l castigam, daca vrem sa ajungem in finala Cupei Romaniei. Este foarte greu sa mai lucrezi la moralul jucatorilor dupa un asemenea meci, ca cel cu Astra, dar de asta suntem aici! Trebuie sa-i facem sa inteleaga ca nu ne-am ridicat la nivelul nostru in meciul cu Astra!„, a mai spus Reghe, cu privire la declaratiile aparute de dupa infrangerea cu Astra, decisiva in lupta pentru titlu.