Rezultat egal intre Nord si Sud la All Star Game-ul baschetului romanesc!

all-star-game-ro-16Selectionatele Nordului si Sudului au incheiat nedecis, 131-131 (69-56) meciul de la Oradea din cadrul All Star Game-ului baschetului romanesc. Organizatorii au oferit premii jucatorului declaart MVP si castigatorilor concursurilor de slam-dunkuri si de aruncari de trei puncte.

Desi au condus la o diferenta de 13 puncte, baschetbalistii selectionatei Nordului aveau sa fie egalati in ultimul minut. In mod firesc, ar fi trebuit sa urmeze o repriza de prelungiri, dar organizatorii au fost de alta parere. Spectatorii au urmarit o partida atractiva, cu reusite la ambele panouri, indeosebi ale americanilor Bureau, autor a 28 de puncte si 11 recuperari, double-double, Dykes, 26, Mohammed, 25 sau Hargrove, 24.

MVP-ul intalnirii a fost declarat Troupe, autor a 17 puncte.
In pauze au avut loc concursuri de aruncari de trei puncte si de slam-dunkuri, cu cate cinci baschetbalisi la fiecare. Au castigat Adamovic-UBT Cluj-Napoca, 23 puncte, secondat de Franklin-CSM CSU Oradea, 21, respectiv Hardy-CSU Atlassib Sibiu, urmat de Bureau-SCM Universitatea Craiova.