Rednic se mentine neinvins in fata Stelei ca antrenor la Dinamo: „E o performanta pentru mine! Rezultatul este echitabil”

rednic-conferintaDupa remiza, 1-1, din returul play-off-ului Ligii I, Mircea Rednic ramane invincibil in fata Stelei, ca antrenor al lui Dinamo.

A fost o prima repriza echilibrata, fara prea multe ocazii de ambele parti. Ghinionul nostru a fost ca noi ne-am bagat-o in poarta. In repriza a doua a fost un joc mai spectaculos. La pauza a trebuit sa fac o schimbare si am fost inspirat. Bizonul a intrat bine si a si inscris. Am mai avut o ocazie mare de tot a lui Rotariu, singur cu poarta. Ei nu cred ca au avut ocazii singur cu portarul. Au avut si ei o ocazie prin Tade, dar i-a venit in spate, apoi am avut si noi o ocazie mare prin Nedelcearu. Daca stai sa te gandesti, e un rezultat echitabil„, a declarat Mircea Rednic, la finalul meciului.

Daca am fi castigat azi, ne mai gandeam la titlu, fiindca Steaua juca la Astra. Noi aveam meci cu Tg. Mures, ne apropiam de Astra la 3 puncte si aveam meci direct, iar in deplasare jucam mai bine. Noi trebuie sa ne vedem de jocul nostru si de obiectivul nostru, sa terminam in primele 3. Apoi, mai vedem ce urmeaza. inca mai contam in lupta la titlu, pentru ca mai sunt meciuri de jucat. Matematic, mai sunt sanse, dar altceva era daca invingeam astazi„, a mai spus antrenorul lui Dinamo.

Am jucat cu Astra si cu Steaua si cred ca Astra are prima sansa in meciul lor direct, dar sa nu uitam ca Steaua are un lot bun. E bine ca nu am pierdut cu Steaua. De cate ori am antrenat la Dinamo, nu am pierdut cu Steaua si e o performanta pentru mine„, a mai precizat Mircea Rednic.