Buducnost a invins HCM-ul, iar echipa Cristinei Neagu s-a calificat in Final Four! Cum arata careul de asi

buducnost-hcm

UPDATE / HCM Baia Mare a pierdut calificarea la turneul Final Four al Ligii Campionilor la handbal feminin, dupa ce a pierdut si meciul retur cu Buducnost, scor 32-25.

Marcatoarele echipei noastre au fost: Abbingh, Vizitiu (5), Elisei (4), Perianu, Jezic (3), Nascimento, Marin (2), Tatar (1)

Pentru muntenegrence, Cristina Neagu a marcat nu mai putin de 10 goluri, desi a fost odihnita in ultimele 20 de minute. Urmatoarea cea mai buna marcatoare a adversarelor a fost Katarina Bulatovic (5).

UPDATE / HC Vardar este a treia echipa calificata in Final Four-ul Ligii Campionilor, alaturi de CSM Bucuresti si Gyor, desi a pierdut in deplasarea din Norvegia cu Larvik HK, scor 26-28, dar va juca in semifinale gratie victoriei la 14 goluri din meciul tur, scor 34-20.

stirea initiala …

HCM Baia Mare are nevoie de o minune in mansa secunda a sferturilor de finala din EHF Champions League de azi cu Buducnost Podgorica, dupa infrangerea la cinci goluri din prima mansa. Meciul se joaca de la 20:00.

Antrenorul vicecampioanei Romaniei, Aurelian Rosca, are la dispozitie 11 jucatoare pentru acest meci. Din lot lipsesc Paula Ungureanu, Allison Pineau, Ana Maria Tanasie, Melinda Geiger, Ada Nechita si Gabriella Szucs.

Tot azi se mai disputa Vardar – Larvik 34-20 ( ora 16:30).

In Final Four-ul de la Budapesta (7-8 mai) a mai acces Gyor si CSM Bucuresti.