West Ham – Arsenal 3-3, dupa un hat-trick al lui Andy Carroll. ”Tunarii” nu mai au nicio sansa la titlu

andy-carroll-vs-arsenalEtapa a 33-a din Premier League a inceput cu un meci extrem de spectaculos intre West Ham United si Arsenal, pe Boleyn Ground, incheiat cu scorul de 3-3.

”Tunarii” au inceput meciul mult mai bine si, dupa 35 de minute, aveau 2-0, in urma reusitelor lui Mesut Ozil si Alexis Sanchez. ”Ciocanarii” au revenit perfect chiar inainte de pauza si au egalat, dupa ”dubla” lui Andy Carroll (44 si 45+2). La sapte minute dupa reluare, fostul atacant al lui Liverpool si Newcastle s-a inaltat perfect si a facut 3-2 pentru echipa sa. Arsenal s-a aruncat insa apoi in atac si a, in cele din urma, a egalat, prin Laurent Koscielny (minutul 70).

Egalul nu ajuta, evident, nicio echipa, intrucat ambele se indeparteaza de titlu, respectiv, locul patru. Arsenal se afla acum la zece puncte in urma liderului Leicester, in timp ce West Ham ramane in spatele lui Manchester City, a patra clasata, iar distanta fata de ”cetateni” poate creste la cinci puncte, daca acestia vor castiga cu West Bromwich Albion.