UPDATE / CSM Bucuresti s-a calificat in final four-ul Ligii Campionilor! Campioana Romaniei s-a impus fara probleme in fata lui Rostov-Don

csm-bucuresti-rostov-donUPDATE / CSM Bucuresti se califica in final four-ul Ligii Campionilor, dupa o victorie cu 29-28, la Rostov pe Don. Victoria campioanei Romaniei a fost insa mult mai clara decat o arata scorul, jucatoarele lui Kim Rasmussen conducand cu un avans de cinci goluri inclusiv in ultimele zece minute ale meciului din Rusia.

UPDATE / CSM Bucuresti are conduce cu 16-11, la pauza, in meciul din Rusia, cu Rostov-Don.

UPDATE / A inceput meciul.

CSM Bucuresti va juca, astazi, de la ora 17:00, cu Rostov-Don, in Rusia, in returul sfertului de finala din EHF Champions League la handbal feminin. Campioana Romaniei are de aparat un avantaj de un gol, dupa victoria de saptamana trecuta, 26-25, din Sala Polivalenta.

Avem nevoie de disciplina si sa credem in calificare. Stim cum putem castiga meciul cu Rostov si cred ca adversarelor le va fi frica. Daca ne putem mentine aproape de ele, poate chiar sa conducem cu un gol sau doua, cred ca pe final se vor speria, pentru ca si ele au o presiune uriasa”, a spus antrenorul lui CSM Bucuresti, Kim Rasmussen, potrivit Digi Sport.