FINAL / Rapid Bucuresti – SC Bacau 1-2. Moldovenii obtin victoria in prelungiri! Giulestenii au terminat meciul in 10

rapid-bacau-po2Rapid a inceput cum nu se putea mai prost play-off-ul Ligii 2, pierzand, in Giulesti, meciul cu SC Bacau. Moldovenii s-au impus cu 2-1, desi, dupa ce au fost egalati, au tras de timp chiar si in momentul in care au avut un jucator in plus pe teren.

Echipa lui Cristi Popovici a deschis scorul dintr-un penalty, dupa care a mai avut sanse de gol. In partea a doua, giulestenii au reusit egalarea, dupa care Kusnir a fost trimis la vestiare, pentru o intrare dura si intarziata. Victoria Bacaului a venit in prelungiri, pe contraatac.

Rapidul poate pierde primul loc in urma acestei prime etape din play-off, in cazul in care Dunarea Calarasi va castiga sambata. De partea cealalta, SC Bacau ramane pe locul sase.

Rapid: Draghia – Kusnir, Avramia, Francisco Cruz, I. Popa, N’Koyi, Fota, Morar, R. Costin, G. Ganea, Trandu.

Bacau: Miron – A. Burca, Masella, Vraciu, Grumezescu, Dumitriu, Adascalitei, A. Giurgiu, A. Gheorghiu, Mihalichioae, Corban.