REZULTATE / A debutat faza ”sferturilor” in UCL. Bayern si Barcelona s-au impus la limita in prima mansa

ucl-logo-sferturi

Marti seara a debutat faza sferturilor de finala in actualul sezon din UEFA Champions League cu victoriile la limita ale lui Bayern Munchen si FC Barcelona in fata Benficai, respectiv, a lui Atletico Madrid.

Fara, Boateng, Benatia, Badstuber si Robben si cu Alaba si Kimmich din nou in centrul defensivei, Bayern s-a impus cu 1-0, pe ”Allianz Arena”, dupa un gol marcat rapid, de Arturo Vidal, cu capul, in minutul al doilea. Benfica a jucat destul de bine, dupa primirea golului, trecand de cateva ori pe langa egalare.

In celalalt meci al serii, Barcelona a fost condusa de catre Atletico cu 1-0, dupa o prima repriza in care Fernando Torres a marcat pe contraatac insa a primit si doua cartonase galbene si a fost eliminat. Imediat dupa pauza, catalanii i-au inghesuit pe adversari in propriul careu si, dupa ce au ratat numeroase ocazii, au reusit sa intoarca si scorul dupa ”dubla” lui Luis Suarez.