Infrangere si cu Ungaria la turneul preolimpic de polo de la Trieste!

polo-mingeDesi a jucat mai bine decat in meciul pierdut in urma cu o zi in fata Frantei, nationala de polo a tarii noastre a fost invinsa si de Ungaria, 8-12, in grupa A din cadrul turneului preolimpic de la Trieste. Urmeaza partidele cu Canada si Rusia, care trebuie castigate pentru ca echipa Romaniei sa prinda sferturile de finala, ce vor decide echipele calificate la Jocurile Olimpice de la Rio de Janeiro.

Ungaria a condus cu 4-1 si 5-2, dupa care elevii lui Dejan Stanoevic au reusit sa egaleze in minutul 14,28. A fost, din pacate, singura zvacnire a teamului roman, adversarii desprinzandu-se la patru lungimi, 5-9, 6-10, 7-11 si 8-12. Negrean avea sa fie principalul marcator, cu trei reusite, secondat de Teohari, 2, Ghiban, Chioveanu si Gheorghe, cate 1.