FINAL / Steaua – ASA Tg.Mures 2-1. Autogolul lui Ivan Gonzalez o readuce pe Steaua pe primul loc

steaua-asa-plyoffSteaua si ASA Tg. Mures s-au duelat, duminica seara, pe Arena Nationala, in ultimul meci al zilei din etapa a 5-a a play-off-ului Ligii I.

Un meci dificil, nelipsit de duritati, cu greseli de arbitraj, dar dominat in totalitate de campioana, care s-a impus cu 2-1. Popa a deschis scorul, la 5 minute trecute din repriza a doua, insa Brandan a egalat din penalty, dupa un presupus fault al lui Rapa in propriul careu. Partida se indrepta catre o noua remiza intre cele doua echipe, insa Ivann Gonzalez si-a introdus mingea in proprie poarta, in incercarea de a respinge o centrare a lui Stanciu.