REZULTATE / Liga 3, etapa a 18-a in S1, S2, S3 si S5, etapa 20-a in S4. Incepand cu luna aprilie, s-a trecut la ora de vara. Seria a IV-a si-a schimbat liderul!

liga_3Echipele din campionatul Ligii a 3-a isi desfasoara in primul weekend al lunii aprilie meciurile din etapa a 18-a (Seriile 1, 2, 3 şi 5) si a 20-a (Seria 5). Ora de disputare a acestor partide s-a schimbat insa fata de runda trecută, in loc de ora 15:00, acum meciurile avand loc de la ora 17:00.
Iata si programul celei de-a cincea runde a returului:

SERIA I
1 aprilie, ora 17:00
Olimpia Ramnicu Sărat – CSM Pascani 3-1

2 aprilie, ora 17:00
Stiinta Miroslava – Aerostar Bacău 1-0
Sporting Liesti – Inter Dorohoi 3-2
Petrotub Roman – Metalosport Galati 1-1

Bucovina Rădăuti – Sepsi OSK Sfantu Gheorghe 0-3
Gazdele s-au retras din competitie si pierd la masa verde meciurile din retur
Cetatea Targu Neamt – Atletico Vaslui 0-3
Gazdele s-au retras din competitie si pierd la masa verde meciurile din retur
CS Panciu – FC Zagon 3-0
Oaspetii s-au retras din competitie si pierd la masa verde meciurile din retur

SERIA A II-A
1 aprilie, ora 17:00
Dinamo II Bucuresti – Înainte Modelu 3-4
Juventus Bucuresti – Vointa Snagov 5-0

2 aprilie, ora 17:00
Delta Dobrogea Tulcea – Metaloglobus Bucuresti 4-0
Gloria Popesti Leordeni – CSM Oltenita 1-1
CS Tunari – Unirea Slobozia 1-3
FC Viitorul II – Petrolistul Boldesti 0-0

Viitorul Domnesti stă

SERIA A III-A
1 aprilie, ora 17:00
Atletic Bradu – FC Voluntari II 0-1

2 aprilie, ora 17:00
CS Afumati – Concordia Chiajna II 2-0
Urban Titu – SCM Pitesti 0-3
Sporting Rosiori – Sporting Turnu Măgurele 1-0
CS stefănesti – AFC Hărman 0-0
FC Aninoasa – CN Dinicu Golescu 0-1

CS Podari – Inter Olt Slatina 3-0
Oaspetii s-au retras din competitie si pierd la masa verde meciurile din retur

SERIA A IV-A, etapa a 20-a
1 aprilie, ora 17:00
CSM Lugoj – Millenium Giarmata 1-2
ACSO Filiasi – ASU Poli Timisoara 1-0
Pandurii II Targu Jiu – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic 3-1
National Sebis – CNS Cetate Deva 2-3

2 aprilie, ora 17:00
Minerul Motru – Metalurgistul Cugir 1-4
FC Hunedoara – CS U Craiova II 2-0
Performanta Ighiu – CS Ineu 4-0

Măgura Cisnădie stă

SERIA A V-A
1 aprilie, ora 17:00
FC Zalău – Unirea Dej 0-0

2 aprilie, ora 17:00
CSM Sighetu Marmatiei – Sănătatea Cluj 1-0
CS Iernut – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 1-1
Industria Galda – Luceafărul Oradea 1-3
Avantul Reghin – Unirea Jucu 0-0
AFC Odorheiu Secuiesc – ASF Comuna Recea 3-1

CS Osorhei – Luceafărul Bălan 3-0
Oaspetii s-au retras din competitie si pierd la masa verde meciurile din retur

Etichetat cu: , , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga III

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj19712
2FC Botosani1678
3CS U Craiova1576
4FCSB1574
5Dinamo Bucuresti1274
6Astra Giurgiu1273
7ACS Poli Timisoara107-1
8CSM Poli Iasi97-2
9FC Voluntari87-2
10OSK Sf Gheorghe67-7
11FC Viitorul57-3
12Gaz Metan Medias47-10
13Concordia Chiajna27-5
14Juventus Bucuresti27-7