Hat-trick pentru Florin Andone, intr-un meci de povestit nepotilor! VIDEO

florin-andone-2018Atacantul roman Florin Andone e din nou pe cai mari in Spania, in Segunda Division, acolo unde evolueaza pentru echipa Cordoba.

In meciul din runda curenta, a 32-a, pe care Cordoba l-a avut de disputat pe terenul lui Gimnastic Tarragona, Andone a marcat o dubla intr-un timp de doar trei minute.

A fost 3-2 la pauza pentru Cordoba, dupa golurile marcate de Andone in minutele 41 si 44, Rios si Caballero pasand decisiv pentru atacantul nascut in Romania.

In partea secunda, Andone a mai marcat o data, in minutul 80, pentru 4-3.

Romanul a ajuns deja la cota 16 goluri marcate in Segunda, in acest sezon, acest meci fiind foarte important pentru echipa sa, avand in vedere ca Tarragona este o rivala pentru promovare.

Din pacate, scorul final a fost 4-4, cu un gol marcat de Gimnastic in minutul 86 din penaltu. In clasament, Tarragona e pe 3 cu 52 de puncte, in timp ce Cordoba ramane pe 5, cu 48 de lungimi.