Corona 2010 Brasov pierde acasa primul meci al semifinalei Cupei EHF!

corona-brasov-handbalTuS Metzinden a fost o adversara prea puternica in prima mansa a semifinalei Cupei EHF pentru Corona 2010 Brasov, formatia germana impunandu-se in deplasare la patru goluri diferenta, 26-22. Dupa ce la pauza conducea cu 15-11.

Se anunta un retur extrem de dificil pentru echipa antrenata de Bogdan Burcea si Dumitru Berbece.

Oaspetele, pregatite de Konkoly Csaba – fostul tehnician al formatiei Gyori Audi ETO, cu care a pierdut finala Ligii Campionilor din 2011 cu Viborg – au condus tot meciul, uneori si la sase goluri.

Handbalistele noastre s-au apropiat la doua lungimi, 21-23, cand mai erau sapte minute, dar n-au putut mai mult. Zamfir a inscris 10 goluri, secondata de Chiper, 3 si Pricopi, 3, de la adversare remarcandu-se Loehrer, 11.