Pato a debutat cu gol pentru Chelsea, care a trecut peste Liverpool in Premier League. Villa trebuie sa se mai chinuie inca sase meciuri, fanii continua sa-l conteste pe Randy Lerner

pato-villa-chelseaChelsea a castigat cu 4-0 meciul cu cea mai slaba echipa din Premier League, Aston Villa, iar unul dintre goluri a fost marcat chiar de jucatorul care si-a facut debutul pentru ”albastrii”, Alexandre Pato.

Atacantul brazilian a intrat pe teren in minutul 23, chiar cu trei minute inainte ca Ruben Loftus-Cheek sa deschida scorul cu un sut deviat. Guus Hiddink hotarase sa il lase pe Falcao pe banca si sa il debuteze pe Pato, care i-a luat locul accidentatului Remy, iar fostul jucator al Milanului a obtinut un penalty in finalul reprizei pe care tot el l-a transformat.

In partea secunda, Pedro Rodriguez a reusit o ”dubla” stabilind scorul final pe Villa Park. In urma acestui rezultat, Chelsea a urcat pe locul noua, trecand inclusiv peste Liverpool, datorita golaverajului. Trebuie spus, insa, ca echipa lui Klopp are doua meciuri mai putin disputate.

In ceea ce o priveste pe Aston Villa, formatia din Birmingham trebuie sa mai sufere inca sase etape pana la inevitabila retrogradare in Championship. Pentru neputinciosii jucatori ai lui Villa, orice meci pare a fi un chin, in timp ce suporterii continua sa-l conteste pe patronul Randy Lerner dar si pe cei care imbraca tricoul favoritei.