Sarbatoare la amicalul Bradul Moroeni – Rapid Bucuresti. Localnicii au facut poze cu giulestenii

amical-rapid-moroeniAtmosfera de sarbatoare, ieri, in in comuna damboviteana Moroeni, cu ocazia meciului amical dintre echipa din liga a patra si Rapid Bucuresti.

Giulestenii s-au impus cu 4-2, desi la pauza scorul a fost egal, 2-2, gazdele revenind de doua ori pe tabela. Dan Alexa a inceput cu o echipa in care au jucat mai multe rezerve si juniori: Botas – Plesa, Petre, Costache, Constantin – Caruta, Rasdan – Tudoran, Potecea, Novac – Tira.

Practic, toti cei patru fundasi, dar si mijlocasul stanga, Cosmin Novac, sunt juniori de-ai clubului, care inca nu au debutat in meciuri oficiale, la fel cum nu au jucat nici Botas si Rasdan, chiar daca sunt la prima echipa. Golurile Rapidului au fost marcate de Alex Potecea, Cosmin Novac, Catalin Tira si Patrick N’Koyi, toti atacanti.

Pentru ca partida a fost o sarbatoare pentru localnici, dupa pauza Dan Alexa a introdus si sapte „grei”, golgheterii Popa si Trandu, dar si pe Luque, Cruz, N’Koyi, Fota si Raiciu. Astfel, Botas, Plesa, Potecea si Tira au jucat toate minutele, ei fiind singurii in aceasta postura.

De consemnat ca, spre final, Catalin Tira a ratat o lovitura de la 11 metri care ar fi putut face scorul si mai mare. La meci au asistat si oamenii importanti din conducere, in frunte cu patronul Valerii Moraru si cu administratorul special Radu Birlica.

Etichetat cu: , , , , , , , , , , ,