Simona Halep a fost invinsa in sferturile de finala, la Miami Open

halep-si-BacsinszkyUPDATE / Timea Bacsinszky isi adjudeca la pas „decisivul” si merge mai departe, in semifinale, dupa 4-6, 6-3, 6-2, in 2 ore si 29 de minute.

UPDATE / Elvetianca si-a adjudecat setul al doilea, scor 6-3, dupa o ora fara un minut. Se joaca setul decisiv.

UPDATE / Primul set a fost ajudecat de Simona, dupa 45 de minute de la primul serviciu. Constanteanca a condus jocul inca de la inceput, dupa un break in gameul al treilea, dar s-a vazut egalata la 4. Imediat si-a recastigat avantajul si a incheiat setul cu cu scorul de 6-4.

UPDATE / A inceput meciul Simonei Halep cu Timea Bacsinszky.

Simona Halep va juca marti in sferturile de finala de la Miami. Partida dintre a cincea favorita a turneului si elvetianca Timea Bacsinszky, cap de serie numarul 19, va avea loc dupa ora 20:00, ora Romaniei.

Meciul e al doilea pe Arena Centrala, dupa meciul dintre Richard Gasquet si Tomas Berdych, care va incepe la ora 18:00.

Va fi a treia confruntare dintre Halep si Bacsinszky, romanca avand avantaj de 2-0. Ultima victorie a venit anul trecut, in finala turneului de la Shenzhen.