REZULTATE / Liga 3: etapele cu numarul 17 din seriile I, II, III si V si, respectiv, 19 din seria IV. Nicio schimbare de lider

asu-poli-liga-3Meciurile internationale au cauzat o pauza doar in Liga 1 la nivel de fotbal intern, iar vineri si sambata am avut din nou partide in Liga 3. La finalul acestei saptamani s-au desfasurat jocurile din etapa a 17-a din seriile I, II, III si V si cele din etapa a 19-a din seria IV. Cea mai mare diferenta de scor a fost inregistrata sambata, la Voluntari, acolo unde echipa secunda a clubului din Liga 1 castigat cu 5-0 in fata lui Urban Titu.

Dupa meciurile disputate la finalul acestei saptamani, liderii celor cinci serii sunt urmatoarele formatii: Sepsi OSK Sf Gheorghe (Seria I), Juventus Bucuresti (Seria II), CN Dinicu Golescu Campulung (Seria III), ASU Poli Timisoara (Seria IV) si Luceafarul Oradea (Seria V).

Iata programul complet:

SERIA I

25 martie, ora 15:00
Aerostar Bacau – Sepsi OSK Sfantu Gheorghe 0-0
CSM Pascani – Petrotub Roman 1-3

26 martie, ora 15:00
Atletico Vaslui – Stiinta Miroslava 1-3
Metalosport Galati – Sporting Liesti 2-1

FC Zagon – Olimpia Ramnicu Sarat 0-3
Gazdele s-au retras din competitie si pierd la masa verde meciurile din retur

CS Panciu – Bucovina Radauti 3-0
Oaspetii s-au retras din competitie si pierd la masa verde meciurile din retur

Inter Dorohoi – Cetatea Targu Neamt 3-0
Oaspetii s-au retras din competitie si pierd la masa verde meciurile din retur

SERIA A II-A

25 martie, ora 15:00
Inainte Modelu – Metaloglobus Bucuresti 2-0
Vointa Snagov – Gloria Popesti Leordeni 2-3

26 martie, ora 15:00
Viitorul Domnesti – Dinamo II Bucuresti 2-0
Unirea Slobozia – Juventus Bucuresti 1-2
Petrolistul Boldesti – CS Tunari 4-1
FC Viitorul II – Delta Dobrogea Tulcea 2-4

CSM Oltenita sta

SERIA A III-A

26 martie, ora 15:00
SCM Pitesti – Concordia Chiajna II 1-0
FC Voluntari II – Urban Titu 5-0
Sporting Turnu Magurele – Atletic Bradu 1-1
AFC Harman – Sporting Rosiori 1-0
CN Dinicu Golescu Campulung – CS Stefanesti 0-0
CS Podari – CS Afumati 0-2

Inter Olt Slatina – FC Aninoasa 0-3
Gazdele s-au retras din competitie si pierd la masa verde meciurile din retur

SERIA A IV-A, etapa a 19-a

25 martie, ora 15:00
Millenium Giarmata – Metalurgistul Cugir 1-2
Magura Cisnadie – ACSO Filiasi 1-0
CS U Craiova II – Pandurii II Targu Jiu 0-3
CNS Cetate Deva – FC Hunedoara 4-0

26 martie, ora 15:00
ASU Poli Timisoara – CSM Lugoj 2-1
CS Ineu – National Sebis 0-0
Performanta Ighiu – Minerul Motru 4-0

SERIA A V-A

25 martie, ora 15:00
Unirea Jucu – FC Zalau 2-0

26 martie, ora 15:00
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Sanatatea Cluj 0-1
Luceafarul Oradea – CS Osorhei 2-0
Unirea Dej – Industria Galda 2-1
ASF Comuna Recea – Avantul Reghin 0-2
AFC Odorheiu Secuiesc – CSM Sighetu Marmatiei 0-3

Luceafarul Balan – CS Iernut 0-3
Gazdele s-au retras din competitie si pierd la masa verde meciurile din retur

Etichetat cu: , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj401818
2FCSB381824
3CS U Craiova361811
4FC Botosani32189
5FC Viitorul301812
6Astra Giurgiu28187
7Dinamo Bucuresti24183
8CSM Poli Iasi2418-2
9ACS Poli Timisoara2318-11
10FC Voluntari2118-3
11Concordia Chiajna1718-5
12OSK Sf Gheorghe1218-20
13Gaz Metan Medias1118-23
14Juventus Bucuresti918-20