Miami Open / UPDATE – Monica Niculescu si Irina Begu merg in turul 3! Irina a revenit de la 0-5 si s-a impus lejer in tie-break!

begu-moscovaCe victorie frumoasa pentru Irina Begu, care avanseaza si ea in turul 3! Lisicki a condus in decisiv cu 5-0, dar Irina a revenit si a castigat sase game-uri consecutive, apoi a castigat tie-break-ul la 2. Belinda Bencic si Karolina Pliskova urmeaza sa se dueleze, iar castigatoarea o va intalni pe Irina Begu.

UPDATE / Monica Niculescu a castigat la 0 setul decisiv si merge in turul 3, dupa 2 ore si 2 minute de la primul serviciu! Urmoatoarea adversara a Monicai este Coco Vandeweghe.

UPDATE / Chinezoaica Shuai Peng o egaleaza si ea pe Niculescu, castigand setul al doilea cu 6-3.

UPDATE / Sabine Lisicki egaleaza situatia la seturi in meciul cu Begu, dupa ce s-a impus in actul secund cu 6-1.

UPDATE / Nici Irina Begu nu se lasa mai prejos si castiga primul set al meciului cu Sabine Lisicki, in 35 de minute, scor 6-4.

UPDATE / Monica Niculescu isi adjudeca primul set in fata chinezoaicei Shuai Peng, scor 6-1, in 36 de minute.

UPDATE / Au inceput meciurile celor doua jucatoare din Romania.

Monica Niculescu si Irina Begu evolueaza in aceasta seara, atunci cand se vor desfasura toate meciurile din turul doi de pe jumatatea inferioara.

Monica Niculescu joaca impotriva chinezoaicei Shuai Peng, locul 664 mondial. Desi intre cele doua jucatoare este o diferenta uriasa in clasamentul mondial, Niculescu fiind a 33-a, scorul meciurilor directe este egal, 2-2. Mai mult, Shuai Peng a castigat ultima confruntare cu jucatoarea noastra, in 2013, la Roma.

Irina Begu, 35 WTA, o intalneste pe Sabine Lisicki locul 37 mondial. Ultima confruntare dintre cele doua jucatoare a avut loc in 2014, la Madrid, si a fost castigata de Lisicki, in doua seturi. De altfel, nemtoaica are 3-0 in meciurile directe cu Begu, jucatoarea noastra nereusind sa castige niciun set impotriva acesteia.

Etichetat cu: , , , , , , , ,