EXCLUSIV / Ionut Popa: „Noi avem conditii de liga a patra, dar avem echipa buna de liga a doua!”

ionut-popa-pancotaSoimii Pancota a pierdut dupa cel mai dramatic meci al etapei din Liga a II-a, 1-2 pe terenul lui CSM Ramnicu Valcea. Echipa antrenata de Ionut Popa a primit lovitura decisiva in ultimul minut, cand evolua cu doi jucatori mai putin.

In direct la Sport Total FM, tehnicianul echipei aradene a comentat evolutia Soimilor si a acuzat arbitrajul. „Noi am venit sa castigam la Valcea! Cu gandul asta am venit, de ieri dimineata, dar nu ne-am gandit sa facem antrenament 8 contra 10!

Am avut 1-0, apoi am avut o ocazie rarisima. Dupa pauza lucrurile au degenarat, am primit doua eliminari… Cireasa de pe tort s-a pus in minutul 90+4, cand portarul scapa usor mingea printre picioare, la o lovitura de cap a gazdelor.

Nicio eliminare n-a fost corecta! Ne vor lipsi cei doi jucatori, trebuie sa ne descurcam in continuare… Echipa a jucat bine, jucatorii si-au facut datoria.

Noi avem conditii de liga a patra, dar avem echipa buna de liga a doua! Timpul va fi un aliat pentru noi ca sa facem un meci mare, etapa viitoare, cu UTA. Anul asta am fost laudat ca am fost cel mai cuminte antrenor, nu am primit nicio amenda!„, a declarat Ionut Popa, in emisiunea „Trafic Sport”.