REZULTATE / Liga a III-a, etapa a 16-a. 13 partide s-au jucat vineri, restul au avut loc sambata. ASU Poli a pierdut la Cugir

Liga-3-MiroslavaMeciurile etape a 16-a din seriile 1, 2, 3 si 5 si etapei a 18-a din seria 4 din Liga 3 s-au desfasurat vineri si sambata. Cea mai mare surprinza de la sfarsit de saptamana o reprezinta infrangerea liderului seriei a patra, ASU Poli Timisoara, la Cugir, in fata Metalurgistului, echipa ce ocupa pozitia secunda.

SERIA I

vineri, ora 15:00
Olimpia Ramnicu Sarat – CS Panciu 5-0

sambata, ora 15:00
Sepsi OSK Sfantu Gheorghe – Atletico Vaslui 5-0
Stiinta Miroslava – Inter Dorohoi 2-0
Sporting Liesti – CSM Pascani 1-1

Bucovina Rădăuţi – Aerostar Bacău 0-3
Gazdele s-au retras din competiţie şi pierd la masa verde meciurile din retur
Cetatea Târgu Neamţ – Metalosport Galaţi 0-3
Gazdele s-au retras din competiţie şi pierd la masa verde meciurile din retur
Petrotub Roman – FC Zagon 3-0
Oaspeţii s-au retras din competiţie şi pierd la masa verde meciurile din retur

SERIA a II-a

vineri, ora 15:00
Metaloglobus Bucuresti – Viitorul Domnesti 2-0
Dinamo II Bucuresti – CSM Oltenita 1-2
Juventus Bucuresti – Petrolistul Boldesti 4-0

sambata, ora 15:00
Delta Dobrogea Tulcea – Inainte Modelu 4-1
Gloria Popesti Leordeni – Unirea Slobozia 0-2
CS Tunari – FC Viitorul II 1-1

Vointa Snagov sta

SERIA a III-a

vineri, ora 15:00
Concordia Chiajna II – FC Voluntari II 1-4
Atletic Bradu – AFC Harman 5-2

sambata, ora 15:00
CS Afumati – SCM Pitesti 0-1
Urban Titu – Sporting Turnu Magurele 1-2
Sporting Rosiori – CN Dinicu Golescu Campulung 2-1
FC Aninoasa – CS Podari 1-4

CS Ştefăneşti – Inter Olt Slatina 3-0
Oaspeţii s-au retras din competiţie şi pierd la masa verde meciurile din retur

SERIA a IV-a, etapa a 18-a

vineri, ora 15:00
Metalurgistul Cugir – ASU Poli Timisoara 2-1
CSM Lugoj – Magura Cisnadie 1-2
ACSO Filiasi – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic 0-1
Pandurii II Targu Jiu – CNS Cetate Deva 1-2
National Sebis – Performanta Ighiu 2-3

sambata, ora 15:00
Minerul Motru – Millenium Giarmata 0-4
FC Hunedoara – CS Ineu 2-1

CS U Craiova II sta

SERIA a V-a

vineri, ora 15:00
CS Osorhei – Unirea Dej 0-2
FC Zalau – ASF Comuna Recea 2-1

sambata, ora 15:00
CSM Sighetu Marmatiei – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 0-1
CS Iernut – Luceafarul Oradea 1-4
Industria Galda – Unirea Jucu 2-1
Avantul Reghin – AFC Odorheiu Secuiesc 2-0

Sănătatea Cluj – Luceafărul Bălan 3-0
Oaspeţii s-au retras din competiţie şi pierd la masa verde meciurile din retur

Etichetat cu: , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj401818
2FCSB381824
3CS U Craiova361811
4FC Botosani32189
5FC Viitorul301812
6Astra Giurgiu28187
7Dinamo Bucuresti24183
8CSM Poli Iasi2418-2
9ACS Poli Timisoara2318-11
10FC Voluntari2118-3
11Concordia Chiajna20190
12OSK Sf Gheorghe1218-20
13Gaz Metan Medias1118-23
14Juventus Bucuresti919-25