EXCLUSIV / Daniel Stanciu: ”Pana la urma, noi am pierdut cu 1-0 si am ajuns sub Chiajna si Voluntari. Nu ne asteptam sa fim acolo la reluarea campionatului.”

daniel-stanciuACS Poli Timisoara a fost invinsa de catre CSU Craiova cu 1-0, pe ”Extensiv”, si a ajuns pe loc retrogradabil. Managerul banatenilor, Daniel Stanciu, a zis, in emisiunea ”Liga de weekend”, de la Sport Total FM, ca nu se gandea niciodata ca echipa de Bega va ajunge sub FC Voluntari si Concordia Chiajna. Pe de alta parte, Stanciu nu crede ca ACS Poli va pica si considera ca forma proasta a formatiei pregatite de Florin Marin se datoreaza si ghinionului.

N-avem sansa. Inainte sa primim golul, am avut o bara, puteam sa facem noi 1-0. Pana la urma, noi am pierdut cu 1-0 si am ajuns sub Chiajna si Voluntari. Nu ne asteptam sa fim acolo la reluarea campionatului.

Daca nu erau si acele minute de prelungiri de cosmar de la meciul cu CFR-ul, trebuia sa avem inca doua puncte in plus. Conduceam, aveam un om in plus, a fost acel gol anulat…

Se poate vorbi de un blocaj psihic. S-au adunat toate…

Chiajna nu m-a surprins, dar victoria Voluntariului la Iasi este o surpriza foarte mare. Iasiul a parut usor resemnata dupa un sezon foarte bun. Cred ca toate echipele isi propun in primul rand sa se salveze si apoi sa vada cum pot sa se claseze mai sus pentru a obtine mai multi bani din drepturile TV.

Noi am avut putine victorii in tot sezonul, iar multe partide au fost pierdute pe propriul teren. Multe puncte au fost pierdute pe final de meci, din cauza lipsei de concentrare si a greselilor individuale”, a declarat Daniel Stanciu, la Sport Total FM.