UPDATE / Romania debuteaza in turneul preolimpic cu o victorie clara in fata Danemarcei

romania-danemarcaUPDATE / Romania a castigat clar primul ei meci din turneul preolimpic, 32-25 cu Danemarca, la Aarhus. Pe final de meci, romancele au avut si un avans de zece goluri.

UPDATE / Cu un sfert de ora inainte de final, Romania isi pastreaza avansul de sase goluri. 26-20.

UPDATE / Romania intra cu un avantaj de sase goluri la pauza, in fata Danemarcei. 19-13 pentru echipa lui Ryde.

UPDATE / Romania a inceput foarte bine meciul si, dupa 10 minute, conduce cu 8-3!

UPDATE / A inceput meciul Romania-Danemarca.

UPDATE / Muntenegru a castigat primul meci din acest turneu, cu 34-19, in fata Uruguayului.

Romania va intalni pe Danemarca, in aceasta seara, de la ora 20:00, in primul ei meci din turneul preolimpic organizat in Ceres Arena din Aarhus. Celelalte doua echipe din cadrul acestei grupe de calificare, Uruguay si Muntenegru, se vor intalni de la ora 17:45.