Italia Under 15 si-a luat revansa si a invins reprezentativa Romanei Under 16, intr-un amical disputat la Buftea

romania-under-16Reprezentativa Romaniei Under 16 a fost invinsa de nationala Italiei Under 15 cu scorul de 3-1, intr-un meci disputat la Buftea. Romania a condus la pauza dupa autogolul lui Iglio, din minutul 2, insa italienii au revenit si au castigat prin golurile marcate de Labriola (48), Vergani (60) si Tonin (80+1).

In prima intalnire dintre cele dou formatii, disputata marti, Romania s-a impus cu 2-0, prin golurile marcate de Sabangeanu (17) si Onisa (79).

Pentru aceasta partida, antrenorul Gabriel Manolache a folosit urmatorii jucatori:
1. A. Cristea – 2. Tiereanu, 4. Manolache, 5. Farcas (cpt.), 3. R. Popa – 6. Chiriac, 7. Kristof – 8. Onisa, 11. Demici, 10. Magureanu – 9. Sefer
Rezerve: 12. Baumann – 14. R. Ivan, 15. Milea, 16. Ad. Lazar, 17. Trip, 18. Istratescu, 19.Patrice, 20. Chera, 21.Csegoldi , 22. Horsia