FINAL / ASA Tg. Mures – Dinamo 0-0. „Cainii” au avut 2-1 la bare, gazdele au jucat finalul cu un om in minus

asa-dinamo-play-offASA Targu Mures a primit in aceasta seara, de la ora 20:30, vizita celor de la Dinamo, in ultimul meci al etapei a doua din play-off-ul Ligii I.

Gazdele au controlat prima repriza, avand si cateva ocazii de a inscrie, dar dinamovistii au fost cei mai aproape de gol, in penultimul minut, cand Rotariu a trimis in transversala. Partea a doua a fost controlata de echipa lui Mircea Rednic, totul culminand cu Eliminarea lui Gorobsov, din minutul 79. „Cainii” au presat tot mai mult, Rotariu a trimis din nou in bara, dar vicecampioana putea da lovitura prin Bus, care a zguduit vinclul portii lui Cerniauskas.

S-a incheiat 0-0, rezultat dorit de ASA, dar care o indeparteaza pe Dinamo de locul 1, ocupat de Astra, si implicit de titlul de campioana.

Echipele de start:

ASA: Stancioiu – G. Matei, I. Gonzalez, Balaur, Parvulescu – Gorobsov, G. Muresan, N’Doye – Jazvic, Ciolacu, Dedov

Antrenor: George Ciorceri

DINAMO: Cerniauskas – Hanca, Puljic, Mevlja, Olteanu – Ekeng, Anton – Romario, Bicfalvi, Rotariu – Essombe

Antrenor: Mircea Rednic

Etichetat cu: , , , , , , , , ,