EXCLUSIV / Laszlo Balint: ”Am reusit sa inscriem destul de tarziu, dar nu cred ca poate fi contestata victoria noastra”

laszlo-balintFC Clinceni a castigat cu 2-0 la Buzau, in fata Gloriei, dupa doua goluri marcate in ultimele zece minute (Neagu – 82, Vlaicu – autogol 89) si dupa ce gazdele au ramas in zece oameni in minutul 29, cand Clement Palimaru a fost eliminat. Chiar daca ilfovenii au deschis scorul destul de tarziu, antrenorul Laszlo Balint a spus, in emisiunea ”Trafic Sport”, de la Sport Total FM, ca echipa sa a controlat jocul chiar si atunci cand exista egalitate numerica, iar victoria nu poate fi contestata.

Este o victorie importanta, venita dupa o perioada dificiala. Vine si intr-o perioada in care avem un program dificil.

Eu ma bucur ca am controlat jocul si cand eram la egalitate numarica. Ne-am creat foarte multe ocazii. Am reusit sa inscriem destul de tarziu, dar nu cred ca poate fi contestata victoria noastra.

Este adevarat ca multi dintre jucatorii veniti in aceasta iarna au venit destul de tarziu si au nevoie de timp pentru a-si reveni la nivel optim din punct de vedere al pregatirii fizice.

Intervalul intre meciuri este foarte scurt. Principala preocupare este sa ne revenim. Au fost conditii meteo foarte dificile, terenul a fost foarte greu. Baietii au avut un consum fizic foarte mare si la meciul cu Rapid, cand am jucat in inferioritate.

Ne asteapta un meci foarte dificil in fata Calarasiului. Calarasiul nu a evoluat astazi in aceata etapa intermediara”, a declarat Laszlo Balint, la Sport Total FM, in emisiunea ”Trafic Sport”.