EXCLUSIV / Auras Brasoveanu: ”Golurile de astazi au venit dupa greseli de aparare. (…) Jucatorii se cearta intre ei.”

brasoveanu-farulDupa ce Farul a pierdut doua puncte in deplasarea de la Suceava, intr-un meci in care a condus cu 2-0 pana in minutul 85, presedintele constantenilor, Auras Brasoveanu, cauta raspuns la mai multe intrebari. Acesta a spus, la Sport Total FM, in emisiunea ”Trafic Sport”, ca nu intelege cum echipa de la malul marii rateaza victoriile cu atata nonsalanta si i-a criticat pe jucatori pentru atitudinea din teren.

In fotbal am trait multe, dar nu mi s-a intamplat sa vad cum o echipa rateaza o victorie cu atata senintate. Dupa ce am ratat acea lovitura de pedeapsa, am mai ratat o ocazie de sigur cu portarul. Am considerat, in minutul 80, ca jocul a fost inchis. Nu inteleg. 9 din 11 jucatori au mare experienta.

Chiar daca primul gol al lor a venit contrar cursului jocului, jucatorii trebuiau sa se trezeasca.

Am risipit cu atata nonsalanta opt puncte… Ramanem cu ganduri de promovare, chiar daca echipele din fata noastra iau un oarecare avantaj.

Golurile de astazi au venit dupa greseli de aparare. Din cei patru care formeaza linia de aparare, trei sunt jucatori de Liga 1.

Acum am creat si banca, dar nici acum nu avem, pentru ca multi sunt accidentati.

Jucatorii se cearta intre ei, fiecare vrea sa-si impuna punctul de vedere. Punctul de vedere ti-l impui prin joc. E normal sa aiba discutii, dar nu in timpul jocului. Avem jucatori buni, dar niciunul nu este lider. Sau vor toti sa fie lideri”, a zis Brasoveanu, la Sport Total FM.