LIGA a III-a, etapa a 14-a, prima din 2016. Meciurile s-au disputat vineri si sambata. Rezultate finale

Liga-3-PitestiEsalonul al treilea s-a reluat vineri, de la ora 15:00, cu partidele etapei a 14-a din seria I, II, III, si V. Seria a IV-a, unde numarul echipelor este de 15, nu 14 cum sunt in celelalte, continua cu etapa a 16-a, de la aceeasi ora.

SERIA I

vineri, ora 15:00
Bucovina Radauti – Atletico Vaslui 0-3*
Aerostar Bacau – Inter Dorohoi 0-0

sambata, ora 15:00
Sepsi OSK Sfantu Gheorghe – Metalosport Galati 2-0
Stiinta Miroslava – CSM Pascani 3-0
Sporting Liesti – CS Panciu 1-3
Petrotub Roman – Olimpia Ramnicu Sarat 1-1
Cetatea Targu Neamt – FC Zagon** nu se disputa

SERIA A II-A

vineri, ora 15:00
Metaloglobus Bucuresti – Vointa Snagov 2-1
Dinamo II Bucuresti – Unirea Slobozia 3-2
Juventus Bucuresti – CS Tunari 1-1

sambata, ora 15:00
Delta Dobrogea Tulcea – Viitorul Domnesti 1-0
Inainte Modelu – CSM Oltenita 2-5
Gloria Popesti Leordeni – FC Viitorul II 2-2

SERIA A III-A

vineri, ora 15:00
Concordia Chiajna II – AFC Harman 3-1
Atletic Bradu – Inter Olt Slatina 3-0*

sambata, ora 15:00
CS Afumati – FC Voluntari II
SCM Pitesti – Sporting Turnu Magurele 2-0
Urban Titu – CN Dinicu Golescu Campulung 0-2
Sporting Rosiori – CS Podari 2-1
CS Stefanesti – FC Aninoasa 1-0

SERIA A IV-A, etapa a 16-a

Millenium Giarmata – Magura Cisnadie
CSM Lugoj – CS U Craiova II
ACSO Filiasi – CNS Cetate Deva 1-1
Pandurii II Targu Jiu – Performanta Ighiu 0-0

sambata, ora 15:00
Minerul Motru – ASU Poli Timisoara 0-4
Metalurgistul Cugir – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic 2-0
FC Hunedoara – National Sebis 1-1

SERIA A V-A

vineri, ora 15:00
Sanatatea Cluj – Unirea Dej 1-0
CS Osorhei – ASF Comuna Recea 1-1
FC Zalau – Avantul Reghin 1-0

sambata, ora 15:00
CSM Sighetu Marmatiei – Luceafarul Balan 3-0*
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Luceafarul Oradea 0-1
CS Iernut – Unirea Jucu 3-3
Industria Galda – AFC Odorheiu Secuiesc*** nu s-a disputat

*Echipele Bucovina Radauti, Inter Olt Slatina si Luceafarul Balan s-au retras din competitie si vor pierde meciurile ramase la masa verde
**Meciul Cetatea Targu Neamt – FC Zagon nu se disputa deoarece gazdele au fost excluse din competitie, in timp ce oaspetii si-au anuntat retragerea din Liga 3, decizie validata de Comisia de Disciplina si Etica a FRF.

***Meciul Industria Galda – AFC Odorheiu Secuiesc nu s-a disputat deoarece oaspetii au avut vizele medicale expirate

Etichetat cu: , , , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1FCSB381824
2CFR Cluj371716
3CS U Craiova33179
4FC Botosani32189
5FC Viitorul291712
6Astra Giurgiu25176
7Dinamo Bucuresti24175
8CSM Poli Iasi2418-2
9ACS Poli Timisoara2318-11
10FC Voluntari2017-3
11Concordia Chiajna1717-4
12OSK Sf Gheorghe1117-20
13Gaz Metan Medias1017-23
14Juventus Bucuresti917-18