VIDEO / Carlos Kameni si-a inscris un autogol ridicol in victoria Valenciei de la Malaga

kameni-malaga-valenciaValencia a trecut repede peste infrangerea cu 0-3 din weekend, in fata lui Athletic Bilbao si a castigat cu 2-1 la Malaga, intr-un meci in care a fost ajutata din plin de portarul advers, Carlos Kameni.

Acesta si-a bagat mingea in proprie poarta intr-un stil cat se poate de ridicol, chiar inainte de pauza. In minutul 41, atunci cand andaluzii conduceau cu 1-0, dupa reusita lui Duje Cop din primul sfert de ora, camerunezul a respins in plasa centrarea lui Paco Alcecer, dupa care s-a indreptat furios spre arbitru desi nu se intamplase nimic neregulamentar.

Victoria Valenciei a fost adusa de Denis Cheryshev, prin golul marcat in minutul 49, dupa o pasa foarte buna data de Andre Gomes.

In aceasta runda a 27-a, Atletico Madrid si Real Madrid s-au apropiat de Barcelona la cinci, respectiv, noua puncte, insa catalanii urmeaza sa joace in aceasta seara (joi), cu Rayo Vallecano.

Kameni HowlerWOW!! What an absolute howler from Málaga CF’s Carlos Kameni.