Tatarusanu a salvat un punct pentru Fiorentina, dupa ce a gafat la golul lui Higuain

ciprian-tatarusanuDupa un start de meci cat se poate de negru, in care a gresit la golul egalizator al lui Napoli, Ciprian Tatarusanu a adus un punct pentru Fiorentina prin interventiile sale din repriza a doua a meciului de pe ”Artemio Franchi”.

Meciul incepuse cu golul lui Marcos Alonso, in minutul cinci, insa Higuain a egalat peste doar doua minute, dupa o faza la care atat fundasul spaniol, cat si portarul roman au gresit.

In partea a doua, Tatarusanu a avut doua interventii incredibilie, in minutul 58, blocandu-i in aceeasi faza pe Callejon si Higuain.

Interventia la sutul lui Callejon a venit intr-un moment cheie al partidei. Sunt multumit. Cu Roma va fi un meci important, dar competitia nu se incheie vineri, indiferent daca va fi victorie sau infrangere.

In prima repriza am avut ghinion, dar, dupa pauza, ca sa fim sinceri, am avut un pic de noroc”, a spus Tatarusanu, conform Calciomercato, sursa citata de Digi Sport.

In urma rezultatului de 1-1, Napoli ramane pe locul doi, la trei puncte in spatele liderului Juventus, in timp ce Fiorentina a egalat-o la puncte pe ocupanta pozitiei a treia, AS Roma.