Sumudica o lauda pe Dinamo: „Am intalnit cea mai buna echipa, e peste FCSB! Daca nu luam noi titlul, sper sa-l ia ei”

sumudica-declaratiiMarius Sumudica a incheiat sezonul regulat pe primul loc cu Astra Giurgiu, in urma remizei de aseara cu Dinamo, scor 1-1. Antrenorul liderului Ligii I s-a declarat multumit de rezultat si a avut cuvinte de lauda pentru adversara echipei sale.

Am intalnit cea mai buna echipa, in opinia mea. Au un antrenor bun, experimentat. Mi-a fost frica de meciul asta. Stiam ca vom avea un meci foarte greu, chiar si atunci cand ei au ramas cu un om mai putin. Chiar le-am zis jucatorilor la pauza sa nu riscam.

Mi-am dorit sa nu pierd jocul si am castigat un punct. Puteam sa si castigam, dar sa si pierdem. Am dominat a doua repriza, dar nu am marcat decat o data.

Eu iubesc galeria lui Dinamo, fanii lor sunt fantastici. Daca nu luam noi titlul, sper sa-l ia ei! Joi seara, la Dinamo – Steaua, o sa tin cu ei. Oricum, Dinamo e peste FCSB!„, a declarat Sumudica, la finalul meciului cu Dinamo.

Tehnicianul Astrei a comentat si incidentele din timpul jocului, cand fanii dinamovisti au aruncat din tribuna mai multe obiecte in directia sa. „Eu am vrut sa atrag atentia sa nu se mai arunce cu brichete. I-am zis lui Danciulescu sa le spuna fanilor sa se linisteasca, pentru ca el are influenta.

Suporterii lui Dinamo m-au aplaudat cand am injurat Steaua, apoi m-au facut tigan si au injurat Rapidul. S-au aruncat o gramada de obiecte, m-au lovit si cu o unghiera… Pacat ca nu a aruncat cineva cu vreun ghiul, sa ma aleg si eu cu ceva„, a mai spus Marius Sumudica.