CSM Bucuresti invinsa si acasa de Gyori Audi ETO ramane pe 4 in grupele Ligii Campionilor!

csm-bucuresti-gyorEchipa feminina CSM Bucuresti a pierdut la Polivalenta bucuresteana, 22-24 (8-14) cu Gyori Audi ETO in ultimul meci din grupele principale ale Ligii Campionilor la handbal feminin. Rezultat, in urma caruia formatia maghiara si-a asigurat pozitia a doua, in grupa B, iar cea bucuresteana pe a patra. Competitia se intrerupe pentru meciurile din preliminariile Europenelor din decembrie si se va relua cu sferturile de finala in primul weekend din aprilie. Cand echipele romanesti vor intalni in propriile arene puternicele formatii HK Rostov pe Don si Buducnost Podgorica, dupa care vor evolua in fiefurile acestora.

Partida de la Bucuresti a avut doua reprize diametral opuse. Prima, dominata de oaspete, a doua, de romance, care s-au apropiat la un singur gol, 18-19, cand mai erau 11 minute de joc. Oaspetele au revenit, distantandu-se la trei lungimi, 21-18, 22-19 si 24-21, impunandu-se cu 24-22. Olandeza Gullden a fost din nou cea mai buna jucatoare a echipei noastre, de data asta, cu opt goluri, secondata de Manea, 6, Bradeanu, 2, Varzaru, 1, Bazaliu, 1, Torstensen, 1, Martin, 1 si Curea, 1. De la invingatoare s-au remarcat Sullnd si Loke, cu cate cinci reusite.