VIDEO / Cu Totti in tribune, dupa ce a fost exclus din echipa, Roma s-a distrat cu Palermo. Dzeko a ratat insa cu poarta goala la 0-0

roma-palermoAS Roma a facut show cu Palermo, duminica seara, pe Olimpico, impunandu-se cu 5-0, chiar in ziua in care Luciano Spalletti l-a exclus din lot pe Francesco Totti, acesta remarcand executiile lui Edin Dzeko, Mohamed Salah si Seydou Keita de la tribuna oficiala.

Decizia lui Spalletti a venit dupa ce legenda ”giallorossilor” si-a exprimat nemultumirea ca nu mai este lasat mereu pe banca de catre noul antrenor la Romei, desi el se simte in stare sa joace in continuare desi a ajuns la 39 de ani. Totodata, Totti a anuntat ca in vara ar putea pleca de pe Olimpico pentru a-si continua cariera de fotbalist.

In ciuda respectivelor declaratii, fanii Romei si-au ovationat capitanul:

In ceea ce priveste spectacolul din teren, totul a inceput in minutul 28, cu o ratare incredibila a lui Edin Dzeko:

Atacantul bosniac si-a luat insa revansa dupa doar doua minute, cand a reusit sa deschida scorul. Dupa pauza, Seydou Keita (minutul 52), Mohamed Salah (60 si 62) si din nou Dzeko (89) au mai punctat pentru romani. Golul al doilea al egipteanului a fost insa incredibil. Acesta a marcat pe contraatac, cu un ”arc” incredibil”, reluand mingea cu piciorul stang, chiar de pe linia de fund, dupa ce l-a depasit pe portarul Alastra.

In acest meci, pe teren a revenit si Kevin Strootman, mijlocasul Romei intrand in minutul 78, in locul lui Maicon. Olandezul de 26 de ani nu a mai evoluat deloc in ultimele 13 din cauza problemelor medicale.