Pep nu se desparte in cele mai bune conditii de Bayern. Fanii l-au intepat la meciul cu Darmstadt, in care Muller a marcat un gol extraordinar (VIDEO)

guardiola-bayern-darmstadtNou-promovata Darmstadt a fost la o repriza distanta de a provoca cea mai mare surpriza a sezonului in Bundesliga, dupa ce a condus-o pe Bayern, la pauza, cu 1-0, chiar pe Allianz Arena. Lucrurile au reintrat in normal in partea secunda, dupa dubla lui Thomas Muller (minutele 49 si 71) si Robert Lewandowski (84). Pentru Darmstadt a marcat Sandro Wagner, in minutul 26.

Pe langa evolutia echipei care acum un an juca in Zweite Bundesliga, atentia s-a indreptat si catre bannerele afisate de suporterii bavarezi, care au ales sa il intepe pe Pep Guardiola, cel care va pleca, in vara, la Manchester City.

Suporterii munchenezi au afisat un banner pe care scria: ”Pep n-a fost niciodata unul dintre noi”.

In plus, in replica pentru mesajul transmis de fanii lui Darmstadt la meciul tur, care le-au transmis: ”Iarba noastra e mai buna decat Pep al vostru”, bavarezii au afisat un al banner pe care scria: ”Pep nu ne e pentru noi”.

Trebuie spus ca nemtii folosesc termenul de ”pep” si ca sinonim pentru ”amfetamina”.