Inca un meci fara gol primit pentru Pantilimon, la Watford. Portarul roman s-a aflat si pe coperta programului de meci

costel-pantilimon-matchprogrammeCostel Pantilimon a aparat pentru a doua oara poarta lui Watford, sambata, in meciul din optimile de finala ale Cupei Angliei, in care noua sa echipa a trecut cu 1-0 de Leeds United, dupa autogolul lui Scott Wootton, din minutul 53.

La fel ca in precendetul joc in care s-a aflat pe teren, cel cu Nottingham Forest, disputat tot in FA Cup, portarul roman a scapat fara gol primit.

Fosta semifinalista din Champions League nu a avut o prestatie ofensiva extraordinara si, cu toate ca jucatorii adversi au sutat pe spatiul portii de sase ori, Pantilimon a avut o singura interventie remarcabila.

Un alt lucru de notat ar fi acela ca goalkeeper-ul roman s-a aflat si pe coperta programului de meci, creat de catre ”The Hornets”.

Pe langa Watford, in sferturile Cupei Angliei s-au mai calificat Reading, dupa 3-1 cu West Bromwich Albion, si Everton, dupa 2-0 la Bournemouth. In primul joc al turului al cincilea, Arsenal nu a reusit decat un 0-0 cu Hull City, iar sfert-finalista va fi decisa in rejucarea de pe terenul formatiei din Championship.

Duminica sunt programate meciurile Blackburn – West Ham, Tottenham – Crystal Palace si Chelsea Manchester City, iar luni seara se va juca Shrewsbury Town – Manchester United.