Capat de drum pentru Del Potro in primul turneu de dupa revenire. A pierdut in semifinale la Delray Beach

querrey-del-potroDupa trei victorii in primele trei meciuri de dupa o pauza de 11 luni, Juan Martin del Potro a pierdut in semifinalele de la Delray Beach Open, in fata lui Sam Querrey, cu 7-5 7-5, dupa 80 de minute.

Intr-un meci in care ambii jucatori au servit foarte bine, americanul a reusit break-ul in fiecare set, la scorul de 5-5. Se poate spune ca Sam Querrey a reusit sa il invinga pe argentinian se pentru faptul ca nu i-a oferit acestuia nicio sansa de break.

In finala turneului din Florida, din seria ATP 250, Querrey il va intalni pe Rajeev Ram, cel care a trecut, cu 6-4 6-3, de al patrulea favorit, Grigor Dimitrov, dupa 72 de minute.