Primul punct pentru echipa masculina CSM Bucuresti in grupele principale din Cupa EHF!

csm-chamberyCSM Bucuresti a remizat la 25 al doilea meci din grupele principale ale Cupei EHF, jucat la Polivalenta bucuresteana, impotriva puternicei formatii franceze Chambery Savoie, principala favorita la calificarea in faza urmatoare. Care conduce grupa D cu 3 puncte, urmata la o lungime de Ystads, Suedia si Helvetia Anaitasuna.

Francezii au condus ostilitatile in prima repriza incheiata de asemenea nedecis, 12-12. Dupa pauza elevii antrenorului Zvonko Sundovski au preluat initiativa, desprinzandu-se la doua lungimi, 18-16, 22-20, 23-21, dar oaspetii au restabilit egalitatea. Care se va mentine pana la final, Mojsovski ratand pentru CSM in ultimele secunde. Pentru echipa noastra au inscris Humet Gaminde, 8, Marijanac, 8, Consatntinescu, 4, Stamate, 3, Mojsovski, 1 si Negru, 1. Peste exact o saptamna reprezentanta noastra in a doua competitie continentala va evolua din nou in propria arena, unde va intalni pe Ystads HK, care a trecut de Helvetia Anaitasuna cu 32-31.