Reghecampf, dupa 2-0 la Chiajna: „Doar rezultatul ma multumeste”

reghe-nemultumitLaurentiu Reghecampf, antrenorul Stelei, s-a declarat nemultumit de evolutia elevilor sai in meciul de la Chiajna, chiar daca partida a fost dominata de campioana de la un capat la celalalt.

Tehnicianul a marturisit ca mai are foarte multe lucruri de pus la punct pentru ca „ros-albastrii” sa fie pregatiti in momentul meciurilor cu adversarii care conteaza.

Ma bucura doar victoria, in rest avem foarte multe lucruri de rezolvat. Ma refer la atitudine, la ocaziile ratate. In prima repriza am inceput bine, insa apoi ne-am relaxat. Probabil ca am marcat foarte repede doua goluri si de aceea. Dar o echipa mare trebuie sa marcheze mai mult.

Stau si ma gandesc ca vor veni meciuri mai grele, cu echipe mai puternice, si noi trebuie sa fim gata pentru ele„, a spus Reghe la DigiSport, care a subliniat faptul ca meciul a trecut in plan secund pentru stelisti si ca acestia au trait la intensitate maxima momentul eliberarii din inchisoare a fostului manager general Mihai Stoica: „MM Stoica a asteptat aproape doi ani sa ajunga din nou in cabina. A venit sa-i salute pe baieti. Este o bucurie foarte mare si asteptam sa reintre cat mai repede in ritm normal. Avem nevoie de el„.

Campioana s-a impus cu scorul de 2-0, goluri Varela (6) si Hamroun (30). In repriza secunda, Gebhart si Bawab si-au facut debutul pentru Steaua, dar fara evolutii notabile.

Sursa foto: gsp.ro