FINAL / Concordia Chiajna – Steaua 0-2. Debut cu dreptul pentru campioana, care egaleaza la puncte Viitorul. Gebhart si Bawab au jucat in repriza secunda

concordia-steauaUltimul meci al primei etape din 2016 din Liga 1, Concordia Chiajna – Steaua, s-a desfasurat luni seara, la Chiajna. A fost o partida controlata de campioana de la inceput si pana la sfarsit, partida decisa in prima repriza, cand Varela (6) si Hamroun (30) au marcat singurele goluri ale meciului.

In urma acestui rezultat, campioana en-titre si-a asigurat prezenta in play-off si, mai mult, s-a apropiat la doar patru puncte de liderul Astra, distanta care se va injumatati la finalul sezonului regulat.

De partea cealalta, Chiajna a picat pe un loc direct retrogradabil, dupa ce FC Voluntari, cealalta echipa din Ilfov, a reusit sa castige la Timisoara.

Echipele care au evoluat:

CONCORDIA: Matache – Bărboianu, Mamele, Tincu, Bucurică – Roșu – Răducanu, Obodo, Cristescu, Purece – Pena
Rezerve: Iacob, Zerbo, Giurgiu, Serediuc, Feussi, Răsdan, Novacek

STEAUA: Niță – Papp, Tamaș, Varela, Toșca – Pintilii – Popa, Stanciu, Chipciu, Hamroun – Marica
Rezerve: Cojocaru – Râpă, Carp, Filip, Momcilovic, Gebhart, Bawab