UPDATE / Galca ramane la Espanyol. Marca anunta ca antrenorul a primit o ultima sansa din partea conducerii

GALCAUPDATE / Se pare ca infrangerea in fata Valenciei nu a fost ultimul meci pentru Costel Galca pe banca lui Espanyol. Cotidianul spaniol Marca anunta ca cei din conducerea clubului catalan au decis sa ii acorde o ultima sansa romanului. Acesta are acum la dispozitie o saptamana pentru a-si schimba destinul, intrucat, in cazul in care nu va obtine un rezultat favorabil cu Deportivo, va fi demis. Favoriti sa-i ia locul sunt Jose Antonio Camacho si Joaquin Caparros.

.

Echipa antrenata de Costel Galca, Espanyol Barcelona, a pierdut sambata seara un nou meci in La Liga, disputat in deplasare la Valencia, scor 1-2, rezultat dupa care antrenorul roman ar putea fi demis de la carma echipei.

Ca de obicei in ultimele partide, Espanyol a ratat victoria dupa mai multe ratari, prind doua goluri dupa minutul 70, si ratand o mare ocazie de egalare spre final, desi au reusit sa deschida scorul la inceputul reprizei secunde.

Sunt multumit de atitudinea jucatorilor. Ne-a lipsit inspiratia la finalizare. Daca voi fi demis? Conducerea va decide„, a declarat Costel Galca dupa meci. Acesta va fi demis aproape sigur de la Espanyol, primind luni un ultimatum de la conducere.

Camacho si Caparros sunt cei doi antrenori care sunt favoriti sa ii ia locul.

Urmatorul meci al lui Espanyol este acasa, cu Deportivo, sambata viitoare.

Espanyol ramane pe locul 17, cu 22 de puncte, putand chiar sa ajunga in zona retrogradarii, dupa rezultatele meciurilor de duminica, in timp ce Valencia urca pe locul 11, cu 28 de puncte, aceasta fiind prima victorie in campionat de la sosirea lui Gary Neville pe banca „liliecilor”, in urma cu mai mult de doua luni.