FINAL / ASA Tg. Mures – Pandurii Tg. Jiu 0-1. Mutu a debutat pentru gazde, dar aproape ca nu s-a vazut! Golul lui „Sapun” urca Pandurii pe podium!

ASA-Pandurii-2016Sezonul de primavara al Ligii 1 s-a deschis vineri seara, de la ora 20:30, cu unul dintre duelurile echilibrate ale etapei 24, ASA Targu Mures – Pandurii Targu Jiu, doua echipe care vor sa-si asigure prezenta in play-off.

Din pacate pentru Petre Grigoras, tehnicianul ASA-ului nu a reusit sa debuteze cu dreptul in acest sezon, Pandurii reusind sa castige toate punctele, scor 1-0, gol Sapunaru, in prelungirile primei reprize, dupa un penalty scos de Hora. Mutu a fost introdus pe teren, la inceputul celei de-a doua reprize, dar vedeta targmuresenilor s-a vazut doar in doua faze, la doua lovituri libere, tratate cu mare superficialitate.

Echipe care au evoluat:

ASA: Stancioiu – Velayos, M.Constantin, Balaur, Brandan – Gorobsov, Muresan – Jazvic, Voiculet, Bus – Ramiro Costa
Rezerve: Viciu, Ciolacu, Dedov, Matei, Mutu, N’doye, Gonzalez, Viciu
Antrenor: Petre Grigoras

PANDURII: Mingote – Ungurusan, Sapunaru, Vasco Fernandes, Acsinte – Mrzljak, Rauta – Antal, Radut, Nistor – Hora.
Rezerve: Mingote, Nicoara, Wellington, Ciucur, Pleasca, Grecu, Vasiljevic
Antrenor: Edi Iordanescu

Etichetat cu: , , , , , , , ,