VIDEO / Liverpool, eliminata dramatic de West Ham din Cupa Angliei! Klopp il apara pe Benteke: „Trebuie sa mearga mai departe, alta varianta nu este!”

benteke-liverpoolLiverpool a fost eliminata Cupa Angliei, dupa ce a fost invinsa de West Ham United cu 2-1, la Londra, printr-un gol marcat in minutul 120+1! Duelul de pe „Boleyn Ground” a fost o rejucare, dupa ce pe „Anfield” meciul se incheiase 0-0.

West Ham s-a impus printr-un gol marcat de Ogbonna, pe finalul prelungirilor, intr-un moment in care ambele echipe se pregateau de loviturile de departajare. Anterior, Michail Antonio deschisese scorul pentru gazde, in min. 45, iar Liverpool egalase dupa numai trei minute, prin Coutinho.

La final, antrenorul german al „cormoranilor”, Jurgen Klopp, a tinut sa-l apere pe atacantul belgian Benteke, care a ratat din nou enorm si a ajuns la 11 meciuri fara gol marcat. „Benteke trebuie sa mearga mai departe, alta varianta nu este! Toti jucatorii din lume vor sa marcheze goluri usoare, dar cand nu pot sa faca asta, trebuie sa-si imbunatateasca jocul si sa incerce sa fie cât mai buni.

Intre 80% si 90% dintre atacanti au trecut prin ceea ce a patit Benteke, indiferent de valoarea lor. El a muncit mult in acest meci, a dat totul, iar acest lucru este important pentru club, dar si pentru el„, a declarat Klopp.

Etichetat cu: , , , , , , , ,