FINAL / Watford U21 – Rapid Bucuresti 2-0. Giulestenii au sanse mici sa ajunga in semifinale

rapidisti-in-indiaUPDATE / Meciul s-a incheiat! Echipa lui Dan Alexa a fost invinsa cu 2-0 de Watford U21, dupa un joc dominat in prima parte de giulesteni. In urma acestui rezultat, Rapid pastreaza sanse foarte mici de a se califica in semifinale. Urmatorul joc va fi contra echipei de rezerve a celor de la Atletico Paranaense.

UPDATE / Rapid ramane in 10 din minutul 70! Madalin Martin a primit cartonasul rosu pentru o intra urata la un adversar.

UPDATE / 2-0 pentru Watford U21, din minutul 57. Bernard Mensah majoreaza diferenta dupa o lovitura de colt.

UPDATE / Pauza in amicalul Watford U21 – Rapid Bucuresti. Britanicii au avantaj minim pe tabela de marcaj.

UPDATE / min 23: Britanicii deschid scorul prin Alex Jakubiak. Byers a executat un corner, Mensah a reluat spre poarta, Botas a respins, iar Alex Jakubiak a reluat in plasa. 1-0 pentru Watford U21!

UPDATE / A inceput meciul.

UPDATE / Echipa Rapidului pentru meciul cu Watford U21:

Botas – Kusnir, Robuste, Avramia, Fota – Raiciu, Trandu – Tudoran, Morar, I. Popa- Martin. Antrenor: Dan Alexa.

Marti, 9 februarie, de la ora 15:30, Rapid joaca a doua partida, in turneul amical din India, impotriva englezilor de la Watford U 21, formatie antrenata de fostul star australian Harry Kewell. Englezii au pierdut prima partida, in fata formaţiei similare a lui Atletico Paranaense, scor 0-2.