VIDEO / Victorie mare pentru Razvan Lucescu, in Grecia. Skoda Xanthi a castigat pe terenul lui Panathinaikos!

razvan-lucescuEchipa antrenata de Razvan Lucescu a reusit un succes important in etapa 21 din campionatul Greciei. Skoda Xanthi a castigat, chiar la Atena, partida cu Panathinaikos, scor 1-0, si a reusit astfel sa lege doua succese consecutive in Super League.

In inferioritate numerică din minutul 51, cind Zeca a fost eliminat, Panathinaikos a primit lovitura de gratie in minutul 67, de la Soltani.

In urma acestui succes, Skoda Xanthi a urcat pe locul 9, cu 25 de puncte, insa cu un meci mai mult decat Levadiakos, care are 24 de puncte.

Panathinaikos este pe locul 3, cu 38 de puncte, la 23 de puncte distanta de liderul detasat Olympiakos Pireu, care a acumulat 61 de puncte.