Rapid a remizat in primul amical din India. Dan Alexa: „Sunt multumit de atitudinea baietilor”

rapid-india-amicalEchipa giulesteana a inceput cu o remiza turneul din India, 1-1 cu Volyn Lutsk, locul 5 din Ucraina. Antrenorul Rapidului, Dan Alexa, s-a declarat multumit de jocul elevilor sai si de atitudinea pe care acestia au avut-o.

Giulestenii au inceput mai bine si au deschis scorul in minutul 12, prin Tudoran, care a marcat din pasa lui Martin. Pana la pauza, ambele echipe au ratat cate o mare ocazie. Ucrainenii au avut o bara, prin Petrov, iar rapidistii se puteau desprinde in prelungirile primei reprize, la un corner executat periculos.

Sub privirile lui Harry Kewell, antrenorul echipei U23 a lui Watford, viitoarea adversara a Rapidului, elevii lui Dan Alexa au fost egalati in minutul 58, dupa lovitura de cap a lui Memeshev. S-a terminat 1-1, iar Rapid va juca meciul urmator, marti, cu Watford U23.

Sunt multumit de atitudinea baietilor. Au fost multe lucruri care ne-au impiedicat sa fim in cea mai buna forma la ora acestei partide, dar le vom regla in zilele urmatoare. E clar ca mai avem nevoie de dubluri pe anumite posturi, dar, per total, sunt multumit de atitudinea baietilor si de jocul lor„, a declarat Dan Alexa, pentru Digi Sport.

sursa foto: digisport.ro