UPDATE / Programul complet al meciurilor partidei de Fed Cup, Romania – Cehia: Halep debuteaza impotriva Pliskovei

fed-cup-echipa-romaniei

UPDATE / Cea mai buna jucatoarea a noastra, Simona Halep, va deschide confruntarea cu un duel tare impotriva Karolinei Pliskova, sambata de la ora 13:00. Aceasta partida este urmata de confruntarea dintre Monica Niculescu si Petra Kvitova.

Duminica, programul arata astfel: Simona Halep – Petra Kvitova, ora 13:00, Monica Niculescu – Karolina Pliskova.

Daca va fi nevoie, partida de dublu, Andreea Mitu/Raluca Olaru – Dennisa Alertova/Barbora Strycova, se va disputa dupa ultimul meci, Niculescu – Kvitova.

stirea initiala …

Tragerea la sorti in care se va stabili programul confruntarii dintre Romania si Cehia, din sferturile de finala ale Fed Cup va incepe la ora 12:30

Din echipa noastra fac parte Simona Halep, Monica Niculescu, Andreea Mitu si Raluca Olaru, in timp ce pentru cehoaice vor juca Petra Kvitova, Karolina Pliskova, Barbora Strycova si Daria.

Intalnirea dintre Romania si Cehia se va disputa pe 6 si 7 februarie la Cluj, in direct pe WWW. SPTFM.RO.

Meciurile vor debuta la ora 13:00, atat sambata, cat si duminica. Intre meciurile de simplu, va fi o pauza de 20 de minute, iar ultimul meci de simplu si cel de dublu vor fi separate de o jumatate de ora.

Singura intalnire directa dintre cele doua formatii a fost castigata de Cehia. Ambele echipe sunt insa neinvinse de mai bine de doi ani.

Cehia a castigat patru din ultimele cinci editii.