Dinamo a disputat al treilea amical in Cipru. Rednic a vrut sa scoata echipa de pe teren!

dinamo-amicalDinamo Bucuresti a jucat joi seara cu FK Ural, locul 8 in prima liga a Rusiei, intr-un meci amical programat la Pyrgos, in cadrul stagiului de pregatire din Cipru. S-a terminat 1-1, golul bucurestenilor fiind de fapt un autogol, dupa o centrare a lui Lazar. Rusii au egalat dintr-un penalty.

Dupa 15 minute din a doua repriza s-a dictat un nou penalty pentru FK Ural, moment in care Mircea Rednic a vrut sa scoata echipa din teren. Jocul s-a reluat dupa cateva minute, iar lovitura de pedeapsa a fost ratata de rusi

Echipa de start a lui Dinamo:
Cerniauskas – Hanca, A. Marc, Puljic, Olteanu – Anton, Ekeng- Lazar, Palic, Batin – Gnohere

Ultimul joc de pregatire in Cipru, cu Ruch Chorzow (Polonia), se va disputa luni, 1 februarie 2016, la ora 15:00