UPDATE / OFICIAL, Simona Halep face parte din echipa de Fed Cup a Romniei! Dulgheru va fi inlocuita. Care este componenta echipei Cehiei

halep-vs-zhang

Simona Halep, Irina Begu, Monica Niculescu si Andreea Mitu sunt jucatoarele nominalizate de Alina Tecsor, capitanul nejucator al echipei de FED Cup a Romaniei, pentru meciul de la Cluj, cu Cehia, informeaza pagina de facebook a FRT.

Echipa noastra este formata din Simona Halep(2 WTA), Irina Begu (31 WTA), Monica Niculescu (40 WTA) si Andreea Mitu (96 WTA) pentru meciul cu Cehia. Alexandra Dulgheru (61 WTA), din pacate, este accidentata si nu poate juca pentru Romania. Ne bucura foarte mult faptul ca Simona Halep a decis sa joace pentru echipa noastra. A facut un tratament, si-a amanat operatia, si este pregatita sa joace in acest meci”, a declarat, pentru site-ul FRT, Alina Tecsor.

Altfel, capitanul-nejucator al echipei Cehiei, Petr Cala, a anuntat echipa care va juca la Cluj: Petra Kvitova (7 WTA), Karolina Pliskova (12 WTA), Barbora Strycova (48 WTA) si Denisa Allertova (66 WTA).

Meciul de la Cluj, din primul tur al Grupei Mondiale, va avea loc pe 6 si 7 februarie, in Sala Polivalenta.

Simona Halep, Irina Begu, Monica Niculescu și Andreea Mitu, în echipa de FED Cup a României pentru meciul cu Cehia

Posted by Federaţia Română de Tenis on 27 Ianuarie 2016

stirea initiala …

Simona Halep va face parte din echipa de Fed Cup, desi numarul 2 mondial WTA anuntase initial ca nu va participa din cauza unor probleme medicale, urmand sa se opereze la nas de sept!

Conform dolce-sport, anuntul oficial si lotul final al Romaniei vor fi comunicate astazi de catre Alina Tecsor, capitanul nejucator al echipei noastre nationale.

 

Etichetat cu: , , , , , , , ,
Postat în ALTE SPORTURI, Tenis

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1Dinamo Bucuresti311
2AFC Hermannstadt311
3Astra Giurgiu311
4Dunarea Calarasi311
5CFR Cluj110
6FC Botosani110
7Concordia Chiajna000
8Gaz Metan Medias000
9Poli Iasi000
10U Craiova 1948000
11FC Voluntari01-1
12FC Viitorul01-1
13FCSB01-1
14Sepsi Sfantu Gheorghe01-1