Liverpool a reusit una dintre cele mai spectaculoase rasturnari din istoria PL! VIDEO

liverpool-golIn debutul etapei a 23-a din premier Legaue, Liverpool a invins pe terenul lui Norwich cu 5-4, dupa un meci de-a dreptul fabulos, plin cu rasturnari de situatie. Norwich a condus cu 3-1 pana in minutul 55, insa Liverpool a reusit sa preia conducerea cu un sfert de ora inainte de final, 3-4, a fost egalata in prelungiri si tot in prelungiri a reusit sa marcheze golul decisiv pentru un 4-5 de povestit nepotilor!

Golurile lui Norwich au fost marcate de Mbokani (29), Naismith (41), Hoolahan (54) si Bassong (90+3), in timp ce pentru Liverpool au punctat Firmino (18 si 63), Henderson (55), Milner (75) si Lallana (95).

Interesant este ca Norwich nu se afla la prima astfel de isprava. In 1994, pe acelasi teren, in fata lui Southampton, „galben-verzii” au pierdut partida din campionat, cu acelasi scor, desi au condus cu 1-0, 3-1, si 4-3!

De asemenea, este doar pentru a treia oara in istoria Premier League cand Liverpool a recuperat doua goluri si a castigat un meci „afara”: impotriva lui Man ​​City, in octombrie 2008 si Fulham, in octombrie 2004.

Dupa acest rezultat, Liverpool urca pe locul 7, cu 34 de puncte.